Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP

7.00, 8:00, 18.00;

Msza Święta o godzinie 8:00
od poniedziałku do piątku
odprawiana jest w kościele św. Jana.

w święta zniesione: według bieżących ogłoszeń

Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela (przy rondzie)
w dni powszednie (pn-pt): 8.00
Od dnia 02-01-2019 kościół św. Jana funkcjonuje w przestrzeni życia parafii jako kościół adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest możliwa we wszystkie dni powszednie (pn-pt) od zakończenia Mszy Św. o godz. 8:00 (czyli od ok. godz. 8:30) do godz. 17:30. W każdą środę adoracja jest możliwa dłużej – do godziny 20:00 (od godz. 19:00 do godz. 20:00 jest prowadzona modlitwa uwielbienia). Z I piątku miesiąca na I sobotę trwa adoracja nocna zakończona Mszą św. o godz. 7.00 wraz z nabożeństwem pierwszosobotnim.

Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku 8.30-9.00 oraz 17.00-17.30, a w soboty 8:30–9:00 (z wyłączeniem pierwszych piątków i sobót miesiąca).

Spowiedź Święta: Codziennie przed każdą Mszą Świętą.

Msza Święta z liturgią słowa w języku kaszubskim – według bieżących ogłoszeń.

Msza Święta lub nabożeństwo dla osób Chorych, Niepełnosprawnych, Emerytów i Rencistów – 11. lutego – w Światowy Dzień Chorego” oraz w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych (ogłaszane na bieżąco).

Komunia Św. dla osób chorych na celiakię (“Komunia bezglutenowa”, wiadomość z dnia 17.06.2012):
Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski informuje, że 347. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, zezwoliło na udzielanie Komunii św. osobom chorym na celiakię. Dotąd osoby te mogły przyjmować Komunię św. pod postacią wina, obecnie mogą ją przyjmować pod postacią hostii niskoglutenowych wypieczonych zgodnie ze wskazaniami Kongregacji Nauki Wiary. W takie hostie parafie powinny się zaopatrywać w piekarniach hostii mających zatwierdzenie miejscowego biskupa. W naszej parafii należy podejść przed Mszą św. do kapłana i poinformować go o pragnieniu przyjęcia Komunii.

Data odpustu parafialnego: 15 sierpnia

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego (sąsiednia):
w niedziele i święta:
wrzesień – czerwiec: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30
lipiec – sierpień: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00
w dni powszednie: 8.00, 17.00 (lipiec-sierpień: tylko 17.00)
Szczegóły – proszę sprawdzić bezpośrednio na stronie Parafii pw. Miłosierdzia Bożego (kliknij)

Poniedziałek - Piątek 8.30-9.00 oraz 17.00-17.30
Sobotę 8:30
(z wyłączeniem pierwszych piątków i sobót miesiąca !!!)

Adres:
83-330 Żukowo

e-mail: parafiawnmpzukowo@gmail.com

1 września 2019

Modlitwa O Powołania I Za Seminarium

Modlitwa Przyjaciela
Panie Jezu Chryste, polecam Ci Gdańskie Seminarium Duchowne, wszystkich, którzy tę wspólnotę stanowią: księdza Arcybiskupa, wychowawców, wykładowców, pracowników, a szczególnie kleryków przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskich.
Proszę Cię Panie, aby dom seminaryjny nigdy nie był pusty.
Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić rybakami dusz. Spraw, by wszyscy, którzy poszli za Tobą, przedłużali tu, na ziemi, Twoją misję, budowali Mistyczne Ciało – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata.
Maryjo, uproś dla nich obfite łaski Ducha Świętego, dar modlitwy i wyrzeczenia, dar miłosiernego serca oraz ducha służby na miarę wyzwań naszych czasów.
Wychowawczyni powołań kapłańskich, módl się za nami.

Od dłuższego już czasu zapraszamy do modlitwy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Statystyki są nieubłagane. Gdańskie Seminarium Duchowne ma poziom zgłoszeń podobny do Krakowa, ale tych, którzy się zgłosili nadal powinniśmy otaczać naszą modlitwą… i prosić o kolejnych.

W załączonym artykule (kliknij tu aby przejść) autorka zaznacza: “Maleje liczba mężczyzn wstępujących do seminariów duchownych. Trzy lata temu zgłosiło się tam 725 kandydatów. W ubiegłym roku formację kapłańską rozpoczęło o stu mniej nowych seminarzystów. Ilu ich będzie w tym roku dowiemy się dopiero pod koniec września.
W seminariach duchownych trwa właśnie druga tura rekrutacji. Władze krakowskiego seminarium liczą, że kandydatów będzie więcej, niż trzynastu, którzy zgłosili się w pierwszej turze. W Krakowie i tak nie jest źle. Dla przykładu, do Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie nie zgłosił się w tym roku żaden kandydat na kapłana. Na Warmii może niebawem zabraknąć księży.

Holy Wins 2019

Parafia