Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP

w niedziele i święta:
7.00, 8.30, 10.00 (Suma),
11.30 (dla rodzin z dziećmi),
13.00, 18.00, 20.00

w dni powszednie:
7.00, 8:00, 18.00;

Msza Święta o godzinie 8:00 od pon do pt oraz w pierwszą sobotę miesiąca odprawiana jest w kościele św. Jana.

 

w święta zniesione: według bieżących ogłoszeń 

 

 

Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela (przy rondzie)
w dni powszednie (pn-pt): 8.00
Od dnia 02-01-2019 kościół św. Jana funkcjonuje w przestrzeni życia parafii jako kościół adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest możliwa we wszystkie dni powszednie (pn-pt) od zakończenia Mszy Św. o godz. 8:00 (czyli od ok. godz. 8:30) do godz. 17:30. W każdą środę adoracja jest możliwa dłużej – do godziny 20:00 (od godz. 19:00 do godz. 20:00 jest prowadzona modlitwa uwielbienia).

Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku 8.30-9.00 oraz 17.00-17.30, a w soboty 8:30–9:00 (z wyłączeniem pierwszych piątków i sobót miesiąca).

Spowiedź Święta: Codziennie przed każdą Mszą Świętą.

Msza Święta z liturgią słowa w języku kaszubskim – według bieżących ogłoszeń.

Msza Święta lub nabożeństwo dla osób Chorych, Niepełnosprawnych, Emerytów i Rencistów – 11. lutego – w Światowy Dzień Chorego” oraz w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych (ogłaszane na bieżąco).

Komunia Św. dla osób chorych na celiakię (“Komunia bezglutenowa”, wiadomość z dnia 17.06.2012):
Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski informuje, że 347. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, zezwoliło na udzielanie Komunii św. osobom chorym na celiakię. Dotąd osoby te mogły przyjmować Komunię św. pod postacią wina, obecnie mogą ją przyjmować pod postacią hostii niskoglutenowych wypieczonych zgodnie ze wskazaniami Kongregacji Nauki Wiary. W takie hostie parafie powinny się zaopatrywać w piekarniach hostii mających zatwierdzenie miejscowego biskupa. W naszej parafii należy podejść przed Mszą św. do kapłana i poinformować go o pragnieniu przyjęcia Komunii.

 

Data odpustu parafialnego: 15 sierpnia

 

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego (sąsiednia):
w niedziele i święta:
wrzesień – czerwiec: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30
lipiec – sierpień: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00
w dni powszednie: 8.00, 17.00 (lipiec-sierpień: tylko 17.00)
Szczegóły – proszę sprawdzić bezpośrednio na stronie Parafii pw. Miłosierdzia Bożego (kliknij)

Poniedziałek - Piątek 8.30-9.00 oraz 17.00-17.30
Sobotę 8:30
9:00
(z wyłączeniem pierwszych piątków i sobót miesiąca)

Adres:
ul. 3 Maja 4
83-330 Żukowo
tel. (58) 681 82 42

e-mail: parafiawnmpzukowo@gmail.com

Liturgiczna Służba Ołtarza

JEDZIEMY NA RYBKĘ!

08.05.2013

Jedziemy na RYBKĘ Z KSM i Lux Mundi

Jak co roku młodzież (i nie tylko) z całej Polski spotyka się na Polach Lednickich. Będzie to już XVII spotkanie Młodych Lednica 2000!

Nie może Ciebie tam zabraknąć!
Więc – jeśli tylko chcesz – wsiadaj z nami do autobusu 

WYJAZD: 1 czerwca o 4.00 z Żukowa (parafia W.N.M.P.) –> zbiórka o 3.45
KOSZT: 60 zł
Cena zawiera:
– przejazd autokarem
– pakiet lednicki
– ubezpieczenie
– zwiedzanie Katedry w Gnieźnie

ZABIERZ ZE SOBĄ:
– coś ciepłego do ubrania (spotkanie kończy się późno w nocy, po zmierzchu robi się naprawdę zimno!), warto zaopatrzyć się w folię NRC (do nabycia w każdej aptece),
– coś przeciwdeszczowego – zawsze może spaść deszcz, nawet jeśli prognozy mówią inaczej; warto pamiętać też o skarpetkach na zmianę,
– krem z filtrem UV, nakrycie głowy – uważaj, żeby nie doznać poparzeń i in. w wyniku dużego nasłonecznienia; pamiętaj, że jesteś na otwartym polu,
– prowiant i coś do picia – na Polach Lednickich możesz się także zaopatrzyć w jedzenie i picie, ale zawsze warto mieć coś z domu, na drogę,
– leki, które bierzesz na co dzień – nie zapomnij!
– coś do siedzenia (karimata, krzesełko itp.)

ZGŁOSZENIA: ks. Tomasz Jaskułowski
Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, PESEL, nr telefonu.
Wraz ze zgłoszeniem (ew.w ciągu kilku dni) prosimy o uiszczenie zapłaty za wyjazd.
Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę Rodziców/ prawnych opiekunów.

Link do wydarzenia: JEDZIEMY NA RYBKĘ na Facebook’u

 

Ostatnia Prosta

23.12.2012

Czwarta świeca zapłonęła… Oznacza to, że wchodzimy już w ostatni etap przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę Adwentu, już jutro wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Dla tych, którzy nie zdążyli dotrzeć do konfesjonału podczas rekolekcji, okazja do spowiedzi jeszcze dziś przed każdą Mszą Św., a dodatkowo w samą wigilię w godz. 6.30 – 8.30.

Świąteczny “rozkład jazdy”:
W poniedziałek, 24.XII – WIGILIA Bożego Narodzenia – w dniu tym Msze św. o godz. 6.45 ostatnie Roraty oraz o godz. 8.00 (nie ma Mszy św. o godz. 18.00!). W dniu tym zgodnie z polską tradycją zachęcamy do zachowania postu mimo że takowy nie obowiązuje. Pielęgnowanie Tradycji Ojców jest bardzo pomocne w pielęgnowaniu wiary. Najważniejszym momentem naszej wieczornej wieczerzy wigilijnej niech będzie przekazanie sobie nawzajem znaku przebaczenia i pojednania w geście łamania się opłatkiem. Opłatki na wigilijny stół znajdują się w zakrystii.
Świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczynamy Mszą św. Pasterską. Zapraszamy na Pasterkę na godz. 22.00 – osoby starsze i rodziców z dziećmi. Wszystkich parafian zapraszam tradycyjnie na godz. 24.00.
W I dzień Świąt, 25.XII – Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.
W drugi dzień Świąt, 26.XII zapraszam wszystkich parafian i gości na świąteczny spacer i przybycie wzorem pasterzy ze swoimi zwierzętami, aby wspólnie pokłonić się Jezusowi. Całość rozpocznie się o godz. 16.00 w kościele św. Jana skąd aniołowie poprowadzą pasterzy i nas wszystkich do szopki betlejemskiej na dziedzińcu poklasztornym. Tam wspólnie pokłonimy się św. Rodzinie i zaśpiewamy Kolędy.
W II dzień świąt – wspomnienie św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę. Przypominamy że w I i II dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.
Wizytę duszpasterską tzw. Kolędę rozpoczynamy od 28 grudnia (szczegółowe informacje: kliknij tu).

 

Ognisko

15.09.2012

Miniony wtorek (04.09.12) zapisał się na kartach parafialnej historii jako czas wspólnego ministranckiego biesiadowania przy ognisku, które zostało rozpalone przez naszego „główno dowodzącego” – prezesa Damiana. Były kiełbaski, były lody i były wspólne rozmowy, podczas których można było jak zawsze się pośmiać. Cieszyliśmy się ze wspólnie spędzonych chwil i z niecierpliwością czekamy na kolejną tego typu rozrywkę. Przy czym jednak nie zapominamy, że naszym głównym zadaniem – jako ministrantów – jest służenie Bogu przy ołtarzu.

Ministranci z Żukowa

UWAGA: CASTING NA MINISTRANTA!
Chłopców chcących służyć Panu Bogu na Mszy św. oraz ciekawie spędzać czas, zapraszamy na zbiórkę kandydatów na ministrantów w soboty o godz. 9.00.

 

 

AKCJA “BRACHLEWO”

19.08.2012

Okres między 8 a 14 sierpnia był czasem, kiedy to grupa około 30 ministrantów z naszej parafii uczestniczyła w letnim wypoczynku w Brachlewie (k/Kwidzyna).
Z początku myślałem, że to jakaś pomyłka i żart z tym wypoczynkiem w jakiejś tam wiosce, ale już pierwszego dnia przekonałem się, że czeka nas świetna zabawa. I tak było rzeczywiście… – wspomina jeden z członków kolonii. Atrakcji było wiele: podchody, bieg na orientację, jezioro, bitwa na sianie, bajeczki i wiele innych…


Wyjazd do Brachlewa był też pierwszym znaczącym akcentem pracy w naszej parafii nowego opiekuna żukowskiej LSO – księdza Tomasza Jaskułowskiego, który 19 maja bieżącego roku otrzymał święcenia kapłańskie i został skierowany do pracy w naszej parafii. Zastąpił on ks. Adama, który został skierowany na studia specjalistyczne.
Serdecznie witamy Księdza Tomasza w żukowskiej parafii. Życzymy wiele sił w służbie Bogu i ludziom i już teraz otaczamy modlitwą…

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA – Nowe Zasady

29.01.2012

Kilka jest grup przy naszej parafii, w których można zaangażować się w posługiwanie i rozwijanie swojej wiary, swoich talentów. Są grupy dla dorosłych, są grupy dla dzieci, a jest też jedna, która łączy wszystkich – Liturgiczna Służba Ołtarza, czyli ministranci i lektorzy.
I choć jest ich obecnie 65, nie licząc ministrantów seniorów, mogliśmy zauważyć, że niektóre Msze Święte w ostatnich dniach świeciły pustkami. Być może chłopców – tak jak i drogowców – zaskoczył śnieg i trudne warunki na drodze do kościoła. Dlatego też od tego roku zmieniły się zasady służenia. W tygodniu ministrant ma obowiązek służenia dwa razy – raz w dzień powszedni (przychodzi na wyznaczony przez siebie dyżur), drugi raz uczestniczy w Eucharystii według cyklu niedzielnego (co tydzień grupa ministrantów przychodzi na inną godzinę). Oczywiście dyscyplina wśród ministrantów i ich gorliwość to nie tylko wysiłki podejmowane przez opiekuna ministrantów, ale również przez rodziców. Prosimy o wpisanie się na listę dyżurów – jest jeszcze niekompletna. Wspólne działania na rzecz wychowania chłopaków, zainteresowanie nimi, współkształtowanie ich rzetelności i odpowiedzialności za powierzone obowiązki na pewno zaowocują w przyszłości mocnym charakterem i społeczną aktywnością. Jednocześnie zachęcamy innych chłopców do ofiarowania swojego czasu Bogu i wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.
W minionym roku dwudziestu chłopaków odpowiedziało na to zaproszenie „tak”, więc mamy nadzieję, że w ich ślady pójdą następni. Zwracamy się również z prośbą do rodziców, by zachęcali swoich synów do wstąpienia do grona ministrantów i wspólnymi siłami (dowożeniem) przezwyciężyli komunikacyjną niedogodność – czasami niemałą odległość do kościoła.
Chłopców, którzy chcą dołączyć do grona ministrantów serdecznie zapraszamy 18 lutego o godz. 9:15 na spotkanie kandydatów na ministrantów w kościele parafialnym.

 

Kim Jest Ministrant?

20.09.2011

Chyba nie ma w naszej parafii osoby, która nie wiedziała by kim jest ministrant. Kim są ci młodzi chłopcy, którzy „prawie” na każdej Mszy Św. stoją blisko kapłana i pomagają w pięknym przeżyciu Eucharystii. No właśnie pomagają… Słowo ministrant wywodzi się z łacińskiego „ministrare” co znaczy służyć. A więc ministrant jest sługą. I to nie byle Komu, bo samemu Jezusowi Chrystusowi.

Owa służba odbywa się w wielu wymiarach. Bo to czytanie Pisma Św. podczas Mszy i nabożeństw, jak również podawanie kielicha i ampułek, czy po prostu zwykłe bycie i trwanie przy Panu Bogu. Zachęcamy więc zarówno młodych, jak i starszych chłopaków do podjęcia tej pięknej posługi.

 


Zdjęcia

Holy Wins 2019

Parafia

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
134 0.1507580280304