Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP

11.30 (dla rodzin z dziećmi),

w dni powszednie:
7.00, 8:00, 18.00;

Msza Święta o godzinie 8:00 od pon do pt oraz w pierwszą sobotę miesiąca odprawiana jest w kościele św. Jana.

w święta zniesione: według bieżących ogłoszeń

Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela (przy rondzie)
w dni powszednie (pn-pt): 8.00
Od dnia 02-01-2019 kościół św. Jana funkcjonuje w przestrzeni życia parafii jako kościół adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest możliwa we wszystkie dni powszednie (pn-pt) od zakończenia Mszy Św. o godz. 8:00 (czyli od ok. godz. 8:30) do godz. 17:30. W każdą środę adoracja jest możliwa dłużej – do godziny 20:00 (od godz. 19:00 do godz. 20:00 jest prowadzona modlitwa uwielbienia).

Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku 8.30-9.00 oraz 17.00-17.30, a w soboty 8:30–9:00 (z wyłączeniem pierwszych piątków i sobót miesiąca).

Spowiedź Święta: Codziennie przed każdą Mszą Świętą.

Msza Święta z liturgią słowa w języku kaszubskim – według bieżących ogłoszeń.

Msza Święta lub nabożeństwo dla osób Chorych, Niepełnosprawnych, Emerytów i Rencistów – 11. lutego – w Światowy Dzień Chorego” oraz w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych (ogłaszane na bieżąco).

Komunia Św. dla osób chorych na celiakię (“Komunia bezglutenowa”, wiadomość z dnia 17.06.2012):
Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski informuje, że 347. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, zezwoliło na udzielanie Komunii św. osobom chorym na celiakię. Dotąd osoby te mogły przyjmować Komunię św. pod postacią wina, obecnie mogą ją przyjmować pod postacią hostii niskoglutenowych wypieczonych zgodnie ze wskazaniami Kongregacji Nauki Wiary. W takie hostie parafie powinny się zaopatrywać w piekarniach hostii mających zatwierdzenie miejscowego biskupa. W naszej parafii należy podejść przed Mszą św. do kapłana i poinformować go o pragnieniu przyjęcia Komunii.

Data odpustu parafialnego: 15 sierpnia

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego (sąsiednia):
w niedziele i święta:
wrzesień – czerwiec: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30
lipiec – sierpień: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00
w dni powszednie: 8.00, 17.00 (lipiec-sierpień: tylko 17.00)
Szczegóły – proszę sprawdzić bezpośrednio na stronie Parafii pw. Miłosierdzia Bożego (kliknij)

Poniedziałek - Piątek 8.30-9.00 oraz 17.00-17.30
Sobotę 8:30
(z wyłączeniem pierwszych piątków i sobót miesiąca)

Adres:
83-330 Żukowo

e-mail: parafiawnmpzukowo@gmail.com

Ruch Rodzin Nazaretańskich

Spotkania Ruchu Rodzin Nazaretańskich w naszej parafii: w każdy wtorek po wieczornej Mszy Św. w “Organistówce”.

Ruch Rodzin Nazaretańskich jest międzynarodowym, katolickim ruchem apo­stolstwa rodzin, powstałym w Polsce w 1985 w celu pogłębienia życia Ewange­lią w oparciu o komunię życia z Chrystusem w codzienności.
Pomimo międzynarodowego charakteru Ruch funkcjonuje w oparciu o strukturę diecezjalną, podkreślając więź z Kościołem lokalnym. Członko­wie ruchu w Matce Bożej widzą Matkę Ko­ścioła i dlatego zawierzają się Jej na wzór św. Jana Apostoła. Myślą przewodnią Ruchu jest pragnienie świętości realizowane w życiu codziennym, a podstawowym rysem duchowości jest budowanie na co dzień wspólnoty życia z Matką Bożą. W praktyce oznacza to poddanie się działaniu Boga przez Maryję, naśladowanie Jej postawy – całkowitej uległości wobec woli Bożej. Dlatego też, bardzo bliski duchowości Ruchu staje się ideał Nazaretu. Duchowość Ruchu Rodzin Nazaretańskich czerpie swoją inspirację z Ewangelii realizowanej za wzorem Chrystusa w sposób radykalny w życiu, postawie, wyborach.

Duchowość Ruchu cechują szczególnie:

• chrystocentryzm: wyrażający się w dążeniu do pełnej komunii z Chrystusem Odkupicielem, która oznacza kochanie Boga i ludzi miłością Chrystusa
  • ideał Nazaretu realizowany przez naśladowanie Jezusa w Jego ubóstwie, pokorze i uniżeniu
  • eucharystyczność wyrażająca się częstym (w miarę możliwości – codziennym) uczestnictwie we Mszy św. oraz stałej łączności z darem Eucharystii
  • umiłowanie środków ubogich, takich jak m.in. wyrzeczenie, zaparcie się siebie, modlitwa, jako doskonałej pomocy w drodze do Boga
  • maryjność wyrażająca się w postawie zawierzenia Matce Bożej jako Matce Kościoła
  • eklezjalność: członkowie Ruchu, patrząc w świetle wiary, widzą w hierarchii Kościoła partykularnego szczególny kanał łaski, z którego rodzi się relacja synowskiej miłości i posłuszeństwa wobec biskupów.

Ruch Rodzin Nazaretańskich jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą czerpać z jego duchowości. Próbę życia nią od lat podejmują ludzie różnych stanów, młodzi i starzy, wykształceni i prości, świeccy i księża. Spotkania Ruchu są dostępne dla każdego: dla osób w różnym wieku, w różnych sytuacjach rodzinnych (także dla osób samotnych), oraz w każdej sytuacji życiowej i duchowej – każdy może zawsze czuć się zaproszony na spotkanie Ruchu.

Więcej informacji na wybranych stronach diecezjalnych Ruchu:
diecezja zielonogórsko-gorzowska
archidiecezja poznańska