Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP

w niedziele i święta:
7.00, 8.30, 10.00,
11.30 (dla rodzin z dziećmi),
13.00, 18.00, 20.00

w dni powszednie:
7.00, 8:00, 18.00;

Msza Święta o godzinie 8:00 
od poniedziałku do piątku
odprawiana jest w kościele św. Jana.

 

w święta zniesione: według bieżących ogłoszeń 

 

 

Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela (przy rondzie)
w dni powszednie (pn-pt): 8.00
Od dnia 02-01-2019 kościół św. Jana funkcjonuje w przestrzeni życia parafii jako kościół adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest możliwa we wszystkie dni powszednie (pn-pt) od zakończenia Mszy Św. o godz. 8:00 (czyli od ok. godz. 8:30) do godz. 17:30. W każdą środę adoracja jest możliwa dłużej – do godziny 20:00 (od godz. 19:00 do godz. 20:00 jest prowadzona modlitwa uwielbienia). Z I piątku miesiąca na I sobotę trwa adoracja nocna zakończona Mszą św. o godz. 7.00 wraz z nabożeństwem pierwszosobotnim.

Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku 8.30-9.00 oraz 17.00-17.30, a w soboty 8:30–9:00 (z wyłączeniem pierwszych piątków i sobót miesiąca).

Spowiedź Święta: Codziennie przed każdą Mszą Świętą.

Msza Święta z liturgią słowa w języku kaszubskim – według bieżących ogłoszeń.

Msza Święta lub nabożeństwo dla osób Chorych, Niepełnosprawnych, Emerytów i Rencistów – 11. lutego – w Światowy Dzień Chorego” oraz w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych (ogłaszane na bieżąco).

Komunia Św. dla osób chorych na celiakię (“Komunia bezglutenowa”, wiadomość z dnia 17.06.2012):
Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski informuje, że 347. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, zezwoliło na udzielanie Komunii św. osobom chorym na celiakię. Dotąd osoby te mogły przyjmować Komunię św. pod postacią wina, obecnie mogą ją przyjmować pod postacią hostii niskoglutenowych wypieczonych zgodnie ze wskazaniami Kongregacji Nauki Wiary. W takie hostie parafie powinny się zaopatrywać w piekarniach hostii mających zatwierdzenie miejscowego biskupa. W naszej parafii należy podejść przed Mszą św. do kapłana i poinformować go o pragnieniu przyjęcia Komunii.

 

Data odpustu parafialnego: 15 sierpnia

 

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego (sąsiednia):
w niedziele i święta:
wrzesień – czerwiec: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30
lipiec – sierpień: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00
w dni powszednie: 8.00, 17.00 (lipiec-sierpień: tylko 17.00)
Szczegóły – proszę sprawdzić bezpośrednio na stronie Parafii pw. Miłosierdzia Bożego (kliknij)

Poniedziałek - Piątek 8.30-9.00 oraz 17.00-17.30
Sobotę 8:30
9:00
(z wyłączeniem pierwszych piątków i sobót miesiąca !!!)

Adres:
ul. 3 Maja 4
83-330 Żukowo
tel. (58) 681 82 42

e-mail: parafiawnmpzukowo@gmail.com

Schola Parafialna “Norbertańska Nutka”

Zapraszamy wszystkich, którzy mają talenty muzyczne i chcą je rozwijać grając lub śpiewając na chwałę Pana Boga. Próby scholi w soboty o godz. 9.30 w sali domu parafialnego. Posługa – podczas Mszy Św. niedzielnej o godz. 11:30.
Zapraszamy dzieci i młodzież – śpiewających, grających na instrumentach, ale też chętnych do pomocy technicznej. Mile widziani również dorośli gotowi do pomocy.


Schola Parafialna “Norbertańska Nutka” Przy Parafii Pw. Wniebowzięcia NMP W Żukowie

22.09.2016

 

Króluj nam Chryste!!Witamy serdecznie na pod-stronie naszej scholi.Schola dziecięca w naszej parafii działa już od wielu lat, pod opieką różnych opiekunów i w różnych składach. Obecny skład (który zaczął się formować w 2012 r.) to efekt ostatnich lat grania i śpiewania na chwałę Pana Boga – przede wszystkim podczas niedzielnych Mszy Św. z udziałem dzieci (kiedyś żukowskie 13-stki, obecnie Msze św. o godz. 11:30), ale też podczas wydarzeń parafialnego duszpasterstwa dzieci (dni skupienia, wyjazdy ERM/ODB i scholi, obchody wspomnienia św. Urszuli czy św. Stanisława Kostki, parafialny festyn z okazji Dnia Dziecka itp.). W 2015 roku (dokładnie 14.11.2015) nasza schola uczestniczyła w gdańskiej Cecyliadzie, gdzie otrzymała wyróżnienie za debiut, jednak branie udziału w konkursach czy przeglądach nie jest naszym głównym celem. Najważniejsze jest dla nas uwielbianie śpiewem Boga… i wspólne przebywanie 

Osiągnięciem jest to, że coraz lepiej modlimy się śpiewem, grą, tańcem… i wciągamy w to innych.Zapraszamy wszystkich, którzy mają talenty muzyczne i chcą je rozwijać grając lub śpiewając na chwałę Pana Boga. Próby scholi odbywają się w soboty o godz. 9.30 w sali domu parafialnego. Posługa – podczas Mszy Św. niedzielnej o godz. 11:30. Do współpracy zapraszamy nie tylko dzieci, ale też młodzież i dorosłych – nawet dla osób mniej muzycznych znajdzie się zajęcie 

Obecnie w scholi gra i śpiewa ok. 40 osób.

 

Aktualności

20.06.2019 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Żukowie
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa była okazją aby pójść za Jezusem ulicami Żukowa, wspólnie modlić się, śpiewać, adorować Go… Mieszkańcy Żukowa, parafianie obu parafii i goście, pięknie pokazali swoją wiarę.
Tego samego dnia, w uroczystość Bożego Ciała, po raz pierwszy w historii Żukowa odbył się plenerowy koncert uwielbienia: Wielkie Żukowskie Uwielbienie „Żyć to Chrystus”. Już od godziny 18:30 przed sceną postawioną na boisku przy kościele rozpoczęliśmy radosne śpiewy i tańce na chwałę Boga… W tej części poprowadziła nas ekipa Worship Style, a następnie zjednoczone siły Lux Mundi, scholi z Leźna “Kwiatki Karoliny” i scholi z Żukowa “Norbertańskie nutki”.
Od samego początku przed sceną radośnie śpiewało i tańczyło wielu naszych parafian i gości, a z każdą minutą było nas coraz więcej. Było naprawdę bardzo radośnie!
Wielkie Żukowskie Uwielbienie było przede wszystkim czasem wspólnej modlitwy – mogliśmy w tym czasie śpiewać, słuchać świadectw, a także adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W śpiewie i modlitwie poprowadziły nas osoby na co dzień posługujące w naszej i okolicznych parafiach, a także nasi duszpasterze. Przygotowane było też kilka niespodzianek. Każdy z uczestników mógł namacalnie “podpiąć się” do promieni Bożego Miłosierdzia, a także włączyć się w wielkie dzielenie chleba.

To był wyjątkowy wieczór. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić go razem z Jezusem!
Więcej relacji (foto/filmy) z tego wydarzenia znajduje się na parafialnym fanpage na FaceBook: https://www.facebook.com/wnmpzukowo/
 
 

 

15.12.2018 – Dzień Skupienia scholi

Wczoraj nasza schola podczas swojego dnia skupienia przygotowywała się do śpiewania kolęd, a w trakcie tego – wspólnie z Oazą Dzieci Bożych – przygotowała drobne niespodzianki dla naszych parafialnych chorych – osób odwiedzanych co miesiąc przez naszych księży i szafarzy z Panem Jezusem. Dla wszystkich Parafian dzieci przesyłają wieeelkie serce  
 
 

Koniec wakacji!

Kończą się wakacje, więc schola “Norbertańska Nutka” już cieszy się na wspólne śpiewanie Panu Bogu na Mszy Św. niedzielnej o godz. 11:30.
Pierwsza Msza z udziałem scholi – 2. września 2018. Pierwsza po wakacjach próba: 1. września 2018 o godzinie 9:30 w salce (lub w kościele).
Zapraszamy dzieci i młodzież – śpiewających, grających na instrumentach, ale też chętnych do pomocy technicznej. Mile widziani również dorośli gotowi do pomocy.
 

Zbliża się Wielkanoc – przypominamy sobie utwór NieMaGoTu – “Prawdziwie nie ma Go tu”: 

 
 

Warsztaty u Mocnych w Duchu dla gimnazjum i liceum

W ostatni weekend (2-4.02) w Łodzi odbyły się warsztaty muzyczno-formacyjne prowadzone przez Mocnych w Duchu – ekipę Ewangelizatorów, których mieliśmy możliwość gościć w grudniu w naszej parafii.

Wśród ok. 230 uczestników łódzkich warsztatów znalazła się też mocna reprezentacja naszej scholi.

Każdego dnia w podziale na grupy (wokalna i instrumentalne) mieliśmy długie i pracowite próby, poznawaliśmy nowe utwory, ćwiczyliśmy też te, które już znamy, uczyliśmy się nowych głosów i jeszcze piękniejszego ich wykonywania.

Jednak oprócz muzyki, warsztaty dały nam też porządny pokarm dla naszego ducha. Piątek był dniem Alfa – w małych grupkach zadawaliśmy sobie wiele pytań i wspólnie szukaliśmy na nie odpowiedzi. Sobota była dniem ignacjańskim (w końcu Mocni w Duchu są formowani przez Jezuitów) – zaczęliśmy ten dzień od medytacji Słowa Bożego, a w jego drugiej części dowiedzieliśmy się więcej o duchowości ignacjańskiej, ćwiczeniach duchowych i mogliśmy doświadczyć ciszy – dla wielu była to chyba najdłuższa godzina tych warsztatów.

Każdego dnia uwielbialiśmy Boga tańcem i śpiewem, modliliśmy się też na Mszach Świętych. Oczywiście znalazł się też czas na zabawę – była “Bitwa o Pampelunę” oraz najważniejszy punkt: Piżama Party!

W niedzielę wszystkie grupy zaprezentowały pozostałym efekt swojej pracy warsztatowej. Każda prezentacja była niesamowita. Trzy dni minęły nam błyskawicznie – już myślimy, jak szybko wrócić do Łodzi (mamy zaproszenie, aby współtworzyć wydarzenie dla młodzieży, które w marcu jest planowane w Łodzi). Chcemy też jak najszybciej podzielić się efektami naszej pracy z resztą scholi i Parafianami. Do zobaczenia w niedzielę!   

 

Warsztaty u Mocnych w Duchu dla dzieci

23. września 2017 część naszej scholki uczestniczyła w jednodniowych warsztatach organizowanych i prowadzonych w Łodzi dla dzieci przez zespół Mocni w Duchu. Wspaniały czas, spędzony w gronie łącznie ok. 1000 dzieci z opiekunami. W planie praca warsztatowa (w podziale na grupy wiekowe i tematyczne – śpiew, taniec, instrumentalne), Msza, zabawy, obiad i na koniec prezentacja poszczególnych warsztatów.

Niesamowite jest patrzeć na kościół wypełniony dzieciakami, które z całych sił wyśpiewują chwałę Bogu, których zachowanie zdecydowanie przeczy temu, że Kościół jest nudny i skostniały, a dzieciom i młodzieży nic się nie chce. Wystarczy z nimi być, poświęcić im trochę czasu i uwagi, a można bardzo szybko oglądać cuda :))

Dorzucamy filmik z prezentacji grupy “taniec” (nie było to w czasie liturgii, tylko podczas prezentacji grup) – aby obejrzeć film należy kliknąć na zdjęcie poniżej.

Dziękujemy Organizatorom za przygotowanie tego wydarzenia oraz naszemu Ks. Proboszczowi za to, że był w Łodzi z nami!
Następne warsztaty – tym razem dla trochę starszych – już w lutym. My się wybieramy. Ktoś jeszcze?
 


Koniec wakacji!

Z początkiem września Schola “Norbertańska Nutka” wraca do posługi podczas Mszy Św. o godz. 11:30. W związku z tym zapraszamy wszystkich należących do scholi, a także tych, którzy chcą do niej dołączyć, na pierwszą po wakacjach próbę – w sobotę, 02. września 2017, o godz. 9:00 do salki parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych, bez ograniczeń wiekowych, do chwalenia Boga naszą grą i śpiewem!

Przygotowane są już nowe śpiewniki oraz nowe piosenki, których będziemy się uczyć.

Zapraszamy zarówno śpiewających, jak i grających. Także osoby “mniej muzyczne” mają tu co robić – nadal prosimy Boga o osoby z talentem technicznym do rozstawiania i ustawiania nagłośnienia (tu także kilka nowości w nowym roku!).

Zapraszamy serdecznie!

 

Wyjazdy – nie tylko wakacyjne!

Zapraszamy wszystkie dzieci (szczególnie należące do wspólnot Oazy Dzieci Bożych oraz Scholi) na „Dziecięcą Majówkę” – Dzień Wspólnoty Oaz Dzieci Bożych Archidiecezji Gdańskiej. „Majówka” odbędzie się w sobotę, 27.05.2017 w parafii pw. św. Andrzeja Boboli (Gdynia Obłuże). Wspólny wyjazd z Żukowa o godz. 14:00, powrót ok. godz. 20:00. Dzieciom mogą także towarzyszyć ich rodzice. W planie: wspólne gry i zabawy (m.in. dmuchany zamek, malowanie, śpiew, filmowanie z drona, oglądanie bajek), praca w grupach tematycznych, występ iluzjonisty, nabożeństwo majowe, Msza Święta, poczęstunek. Koszt wyjazdu 10 PLN. Konieczne zapisy – najpóźniej do niedzieli 21.05. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne w zakrystii.

 

01.04.2017 (sobota) od godz. 9:00 do ok. godz. 14 w salce oraz na parafialnym dziedzińcu nasza parafialna schola intensywnie ćwiczyła w ramach dnia skupienia pod hasłem „Świętowanie ze Zmartwychwstałym”.Uczyliśmy się nowych piosenek… i nie tylko 

W planie były:

– wspólna modlitwa

– przygotowanie śpiewu na okres Zmartwychwstania

– nauka nowych piosenek

– ćwiczenia emisji głosu

– zabawy plastyczno-integracyjne

– ciepły posiłekKto zgadnie, co szykujemy na Wielkanoc? Chętnych do dołączenia do scholi zapraszamy na nasze sobotnie próby o godz. 9:00.

 

Plan spotkań SCHOLI na IV-VI. 2017

16.04 (niedz) – NIEDZIELA WIELKANOCNA – WOLNE (o 11:30 śpiewa p. Organista)

17.04 (pn) – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)

22.04 (sob) – próba o 9:00

23.04 – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)

29.04 (sob) i 30.04 (niedz) – WOLNE (nie ma próby / „majówka”, o 11:30 śpiewa p. Organista)

06.05, 13.05, 20.05, 27.05, 03.06, 10.06 (sob) – próba o 9:00

07.05, 14.05, 21.05, 28.05, 04.06, 11.06 (niedz) – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)

17.06 (sob) – ostatnie spotkanie przed wakacjami – uroczyste zakończenie roku formacyjnego

18.06 – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)

25.06 – śpiew na Mszy o 11:30 (zbiórka ok. 11:15)

 

 

Warsztaty formacyjno-muzyczne dla młodzieży w Łodzi

W dniach 27-29. stycznia w Łodzi wspólnota “Młodość – Lubię to!” i zespół Mocni w Duchu poprowadziła warsztaty formacyjno-muzyczne dla młodzieży w wieku gimnazjum i liceum. Wśród ponad 200 uczestników znalazło się też 9 osób z żukowskiej scholi.

Zależnie od zainteresowań i talentów uczestniczyliśmy w wybranych warsztatach: gitary, perkusji i śpiewu. Na program dnia – oprócz pracy muzycznej – składał się też czas wspólnych modlitw, pracy w grupkach, ale też zabawy i odpoczynku. Organizatorzy przygotowali dla nas wiele niespodzianek, w tym wieczorny Exodus na spotkanie z Bogiem czy międzynarodowe Bal-e-ty ze Świętymi. Warto wspomnieć też całe góry pizzy na sobotni obiad  , a do tego wiele wspomnień i wrażeń – radość z poznania innych osób zakochanych w Bogu, zachwyt profesjonalizmem muzyków z zespołu Mocni w Duchu czy zadziwienie, jak pięknie można chwalić Boga nie tylko grą czy śpiewem, ale też tańcem, a nawet rapowaniem (jak ojciec Paweł) czy radosnym świadectwem (jak Paulina czy inne osoby ze Wspólnoty Młodość – Lubię to!).

Wracamy do domu pełni nie tylko zachwytu, ale też nowych pomysłów! Zaczynamy też odliczać czas do grudnia, gdy Mocni w Duchu zawitają do Żukowa!

Wspomnienia uczestników warsztatu – w artykule (kliknij, żeby przejść).

 

ang_sypie

Spotkanie opłatkowe

W tym roku dłużej wyczekiwane, ponieważ opłatkiem dzieliliśmy się już po świętach, za to w pięknej, już świątecznej atmosferze – 7. stycznia 2017. Rodzice zadbali, aby na stołach znalazło się mnóstwo pyszności, dzieci pięknie przygotowały nakrycia, Ks. Proboszcz własnoręcznie parzył kawę, a my wszyscy w rodzinnej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia, a następnie wspólnie kolędowaliśmy. Śpiewy były i po polsku, i po węgiersku… i po góralsku. Gitara wędrowała z rąk do rąk… Nasze spotkanie rozpoczęło odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa oraz inscenizacja z udziałem dzieci (i jednego Taty)  (tu można ją sobie przypomnieć – Opowieść Bożonarodzeniowa z naszego spotkania opłatkowego)
Jak dobrze tak wspólnie świętować! Życzymy sobie, aby cały nowy rok był tak piękny jak otwierające go nasze wspólne świętowanie!

 

„Oczekiwanie na Króla”

Aby dobrze przygotować się do adwentowego czasu oczekiwania na narodziny Jezusa dzieci należące do naszej scholi parafialnej wzięły udział w dniu skupienia pod hasłem „Oczekiwanie na Króla” (odbył się w budynku szkoły parafialnej w Żukowie dnia 12.11.2016 od godz. 9:00 do ok. godz. 14).
W planie znalazły się:
– wspólna modlitwa
– przygotowanie śpiewu na najbliższe niedziele
– nauka nowych piosenek do śpiewania podczas Adwentu
– ćwiczenia emisji głosu z naszym gościem
– zabawy plastyczno-integracyjne
– ciepły posiłekKilka nowych piosenek, których uczyliśmy się tego dnia (kliknij na poniższy link, aby przejść do nagrania):
Oto idzie mój Bóg, oto idzie mój Król
Nim nadejdzie święta noc
Panie przyjdź, cały jestem oczekiwaniem
Przyjdź Jezu, przyjdź, czekamy dziś
Wody Jordanu weselcie się
Stoję dziś
Lud Twój, Panie, lud pielgrzymi

 

„Nie lękaj się!”

W listopadzie słyszymy w czytaniach mszalnych o różnych trudnych wydarzeniach. Ale w tym wszystkim pamiętamy, że Pan Bóg nad nami czuwa. Dlatego nauczyliśmy się nowej piosenki z repertuaru Arki Noego:
Nie lękaj się!

 

Zasoby

Śpiewnik
Nasz śpiewnik stale się rozrasta. Tu dostępna jest wersja doc z listopada 2016:
śpiewnikDla gitarzystów
Stale doskonalimy nasze umiejętności.
Warto zajrzeć na stronkę: Gitara dla początkujących
a tu można pobrać plik z rozrysowanymi chwytami – do samodzielnej nauki: chwyty

 


Zdjęcia

Holy Wins 2019

Parafia

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
134 0.16678881645203