Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP

11.30 (dla rodzin z dziećmi),

w dni powszednie:
7.00, 8:00, 18.00;

Msza Święta o godzinie 8:00 od pon do pt oraz w pierwszą sobotę miesiąca odprawiana jest w kościele św. Jana.

w święta zniesione: według bieżących ogłoszeń

Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela (przy rondzie)
w dni powszednie (pn-pt): 8.00
Od dnia 02-01-2019 kościół św. Jana funkcjonuje w przestrzeni życia parafii jako kościół adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest możliwa we wszystkie dni powszednie (pn-pt) od zakończenia Mszy Św. o godz. 8:00 (czyli od ok. godz. 8:30) do godz. 17:30. W każdą środę adoracja jest możliwa dłużej – do godziny 20:00 (od godz. 19:00 do godz. 20:00 jest prowadzona modlitwa uwielbienia).

Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku 8.30-9.00 oraz 17.00-17.30, a w soboty 8:30–9:00 (z wyłączeniem pierwszych piątków i sobót miesiąca).

Spowiedź Święta: Codziennie przed każdą Mszą Świętą.

Msza Święta z liturgią słowa w języku kaszubskim – według bieżących ogłoszeń.

Msza Święta lub nabożeństwo dla osób Chorych, Niepełnosprawnych, Emerytów i Rencistów – 11. lutego – w Światowy Dzień Chorego” oraz w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych (ogłaszane na bieżąco).

Komunia Św. dla osób chorych na celiakię (“Komunia bezglutenowa”, wiadomość z dnia 17.06.2012):
Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski informuje, że 347. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, zezwoliło na udzielanie Komunii św. osobom chorym na celiakię. Dotąd osoby te mogły przyjmować Komunię św. pod postacią wina, obecnie mogą ją przyjmować pod postacią hostii niskoglutenowych wypieczonych zgodnie ze wskazaniami Kongregacji Nauki Wiary. W takie hostie parafie powinny się zaopatrywać w piekarniach hostii mających zatwierdzenie miejscowego biskupa. W naszej parafii należy podejść przed Mszą św. do kapłana i poinformować go o pragnieniu przyjęcia Komunii.

Data odpustu parafialnego: 15 sierpnia

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego (sąsiednia):
w niedziele i święta:
wrzesień – czerwiec: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30
lipiec – sierpień: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00
w dni powszednie: 8.00, 17.00 (lipiec-sierpień: tylko 17.00)
Szczegóły – proszę sprawdzić bezpośrednio na stronie Parafii pw. Miłosierdzia Bożego (kliknij)

Poniedziałek - Piątek 8.30-9.00 oraz 17.00-17.30
Sobotę 8:30
(z wyłączeniem pierwszych piątków i sobót miesiąca)

Adres:
83-330 Żukowo

e-mail: parafiawnmpzukowo@gmail.com

I Niedziela Adwentu

2 grudnia 2019

1.  Rozpoczęliśmy Adwent a wraz z nim Nowy Rok Kościelny. Adwent to okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zapraszam jutro i pojutrze na Adwentowe Rekolekcje, które głosi  ks. Grzegorz Tomaszewski. Program rekolekcji jest na plakacie i był w poprzednim biuletynie. W związku
z rekolekcjami nie ma spotkań dla bierzmowanych i dzieci I komunijnych. Dzieci i młodzież przychodzą na nauki rekolekcyjne.

2. Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

3. W sobotę i przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich na jarmark świąteczny na dziedzińcu naszego kościoła oraz przy centrum Kultury Spichlerz organizowany wraz z Gminnym Ośrodkiem kultury i Sportu w Żukowie. Szczegóły w biuletynie i na plakatach

4. W Adwencie zapraszamy także na roraty. Roraty  odprawiane będą w dni powszednie
o godz. 6.30. Zapraszamy całe rodziny. Zabierzmy ze sobą lampiony. Po roratach coś ciepłego do picia
i drożdżówka dla dzieci w domu parafialnym.

5. Za tydzień na wszystkich  Mszach św. święcimy opłatki wigilijne. Wraz z opłatkami dołączony jest list ks. Proboszcza do parafian przed nowym rokiem kościelnym i kolędą. Opłatki te będziemy dzielili w naszych domach rodzinnych w wigilijny wieczór, aby przekazać sobie znak pokoju i autentycznego wybaczenia.

6. W liturgii Kościoła:

• wtorek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  • czwartek - św. Barbary
  • piątek  - św. Mikołaja
  • sobota - św. Ambrożego patrona pszczelarzy
  • niedziela  - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  • w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek spowiedź od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza Św. wraz
    z nabożeństwem do Najśw. Serca Pana Jezusa dla dzieci. Chorych odwiedzimy
    w sobote od 8.30.

7.  Spotkania duszpasterskie:

• Z uwagi na udział w rekolekcjach w tym tygodniu nie będzie katechez dla dzieci przygotowujących się do sakramentów Spowiedzi i I Komunii.
  • Oaza młodzieżowa spotyka się w czwartek o 19.00 w kościele św. Jana.
  • Spotkania Scholii w sobotę o 9.30 a Oazy Dzieci Bożych o 11.00.
  • Ze względu na pierwszą sobotę miesiąca nie ma zbiórki dla ministrantów, kandydatów i aspirantów, Lektorzy i Ceremoniarze poniedziałek 19:00; Zajęcia sportowe dla LSO  się zgodnie z wyznaczonym grafikiem.
  • Spotkanie dla moderatorów osób bierzmowanych we wtorek o 20:00. Ze względu na rekolekcje parafialne spotkania w grupach w tym tygodniu się nie odbędą. Obecność na rekolekcjach dla kandydatów do bierzmowania jest obowiązkowa!
  • Spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w środę po Mszy św. wieczornej

8. Zapraszamy wszystkie dzieci, oraz wszystkich członków Oazy na Diecezjalny Dzień Wspólnoty
w Rumii w niedzielę 8 grudnia. Wyjazd z parkingu przed kościołem o 12.30. Powrót około 18.30. Koszt przejazdu 10 zł. Lista zapisów na autokar oraz karty wyjazdowe dla dzieci są w zakrystii. Należy je oddać do jutra do godz. 19.00.

9. Polecamy prasę religijną: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i rekolekcji oraz owocnego przeżywania adwentu.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Holy Wins 2019