1 września 2019

Modlitwa O Powołania I Za Seminarium

Modlitwa Przyjaciela
Panie Jezu Chryste, polecam Ci Gdańskie Seminarium Duchowne, wszystkich, którzy tę wspólnotę stanowią: księdza Arcybiskupa, wychowawców, wykładowców, pracowników, a szczególnie kleryków przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskich.
Proszę Cię Panie, aby dom seminaryjny nigdy nie był pusty.
Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić rybakami dusz. Spraw, by wszyscy, którzy poszli za Tobą, przedłużali tu, na ziemi, Twoją misję, budowali Mistyczne Ciało – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata.
Maryjo, uproś dla nich obfite łaski Ducha Świętego, dar modlitwy i wyrzeczenia, dar miłosiernego serca oraz ducha służby na miarę wyzwań naszych czasów.
Wychowawczyni powołań kapłańskich, módl się za nami.

Od dłuższego już czasu zapraszamy do modlitwy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Statystyki są nieubłagane. Gdańskie Seminarium Duchowne ma poziom zgłoszeń podobny do Krakowa, ale tych, którzy się zgłosili nadal powinniśmy otaczać naszą modlitwą… i prosić o kolejnych.

W załączonym artykule (kliknij tu aby przejść) autorka zaznacza: “Maleje liczba mężczyzn wstępujących do seminariów duchownych. Trzy lata temu zgłosiło się tam 725 kandydatów. W ubiegłym roku formację kapłańską rozpoczęło o stu mniej nowych seminarzystów. Ilu ich będzie w tym roku dowiemy się dopiero pod koniec września.
W seminariach duchownych trwa właśnie druga tura rekrutacji. Władze krakowskiego seminarium liczą, że kandydatów będzie więcej, niż trzynastu, którzy zgłosili się w pierwszej turze. W Krakowie i tak nie jest źle. Dla przykładu, do Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie nie zgłosił się w tym roku żaden kandydat na kapłana. Na Warmii może niebawem zabraknąć księży.

Oaza Dzieci Bożych 1-3 Żukowo 2020

Krzyż na ul. Polnej odnowiony - testament p. Gienka Młyńskiego