16 maja 2020

Już po święceniach kapłańskich

W archidiecezji gdańskiej mamy pięciu nowych kapłanów. Podczas uroczystości święceń prezbiteratu abp Sławoj Leszek Głódź wręczył im dekrety kierujące do pracy na pierwszych parafiach.

Jest ich pięciu - każdy inny. Spotkali się sześć lat temu, na pewnym etapie swojego życia, by wspólnie przejść drogę formacji w Gdańskim Seminarium Duchownym. Jej zwieńczeniem są święcenia kapłańskie, które przyjęli w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku.

Poniżej podajemy listę parafii, do których zostali posłani:

Ks. Beniamin Kirschling - parafia pw. Trójcy Świętej w Gdyni-Dąbrowie;

Ks. Mariusz Kohnke - parafia pw. Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie;

Ks. Łukasz Rumian - parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Redzie;

Ks. Wiktor Szponar - parafia pw. św. Brata Alberta w Gdańsku-Przymorzu;

Ks. Damian Trzebiatowski - parafia pw. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach.

Gdański kościół wzbogacił się o pięciu nowych, pełnych Bożego zapału kapłanów.

ks. Proboszcz

Krzyż na ul. Polnej odnowiony - testament p. Gienka Młyńskiego