15 października 2020

Dzisiaj wspmnienie św. Teresy od Jezusa - kilka jej myśli

Myśli św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła:

„Cierpliwością osiągniesz wszystko; Temu, kto posiadł Boga, niczego nie braknie. Bóg sam wystarczy. Solo Dios basta!”

„Tylko miłość nadaje wszystkiemu wartość”.

„Jak wiele tracą ci, którzy polegają na sobie”.

„Modlitwa bowiem wewnętrzna nie jest to, zdaniem moim, nic innego, jeno poufne i przyjacielskie z Bogiem obcowanie i wylana, po wiele razy powtarzana rozmowa z Tym, o którym wiemy, że nas miłuje”.

„Nie rozumiem, jak możemy kochać to życie, tak ze wszech miar niepewne!”

„Dla kogo Chrystus jest przyjacielem i wielkodusznym przewodnikiem, ten wszystko potrafi znieść. Jezus sam przychodzi z pomocą, dodaje sił, nie opuszcza nikogo, jest prawdziwym i szczerym przyjacielem”.

„Bóg jest prawdą najwyższą, a pokora niczym innym nie jest, jeno chodzeniem w prawdzie”.

ks. Proboszcz

Oaza Dzieci Bożych 1-3 Żukowo 2020