28 października 2020

Głos IV - Abp. Grzegorz Ryś - przez ostatnie lata ukazywany w Kościele polskim jako biskup nurtu postępowego

"Musiałem wam o tym powiedzieć. Gdybym wam tego nie powiedział, czułbym się nie w porządku". Metropolita łódzki odniósł się do protestów w sprawie aborcji.

Abp Grzegorz Ryś 25 października 2020 r. przewodniczył Mszy świętej akademickiej na rozpoczęcie studenckich Rekolekcji na Dobry Początek. Metropolita łódzki wygłosił też w łódzkiej katedrze homilię, w której odniósł się do protestów związanych z zaostrzeniem prawa aborcyjnego.

"To prawo, którego żaden prawodawca nie może nadać ani zabrać" - powiedział abp Grzegorz Ryś, cytując Jana Pawła II. "Zabicie niewinnego człowieka zawsze jest nieporządkiem moralnym; przerwanie ciąży zawsze jest nieporządkiem moralnym" - dodał.

"Jakiekolwiek będzie prawodawstwo w naszym kraju, my będziemy za szli za tym przykazaniem, które jest przykazaniem Boga. Nie dlatego, że Kościół zjadł wszystkie rozumy, tylko dlatego, że z uwagą czyta i rozumie prawo Boże. Tu nie ma ani cienia wątpliwości" - powiedział metropolita łódzki.

Za: Deon.pl

ks. Proboszcz