16 lutego 2021

Na Wielki Post dla młodzieży: „CrossPost – plan treningowy dla duszy”

Zapraszam młodzież do skorzystania z materiałów przygotowanych na Wielki Post przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. „CrossPost – plan treningowy dla duszy” to 40-dniowe wyzwanie, które ma na celu konkretną pracę nad sobą i poznanie Boga z wykorzystaniem narzędzi, które w Kościele są od zawsze: modlitwy, postu i jałmużny.

Osoby, które zapiszą się na wydarzenie, będą miały dostęp do filmów pomagających w przeżyciu Wielkiego Postu oraz możliwość uczestnictwa w spotkaniach on-line z duszpasterzami młodzieży głoszącymi te nietypowe rekolekcje – ks. Sebastianem Kowalczykiem i ks. Marcinem Filarem. Pracę indywidualną dostosowaną do potrzeb i możliwości uczestnika wspomaga planer (w wersji elektronicznej lub książkowej), który już teraz można zabrać z kościoła.

Planery zostały przygotowane we współpracy duszpasterzy i młodych ludzi i zawierają m.in. pomoc w podjęciu postanowień, listy wyzwań na każdy tydzień, rozważania do Ewangelii z miejscem na notatki, słowa Papieża Franciszka do młodzieży. Można je stosować zarówno indywidualnie, jak i wspólnotowo.

Zainteresowani podjęciem wyzwania znajdą wszystkie informacje na stronie www.crosspost.pl oraz w wydarzeniu na Facebook’u.

ks. Proboszcz

Oaza Dzieci Bożych 1-3 Żukowo 2020