21 marca 2021

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Duchowa Adopcja Dziecka

DzidziuśDuchową Adopcją nazwano akcję ludzi dobrej woli, przejętych fatimskim orędziem Matki Bożej, którzy swoją dziewięciomiesięczną modlitwą ratują nieznane sobie dziecko zagrożone aborcją.

W wielu wypadkach zbrodnicze zamiary rodziców poczętego dziecka nie są znane innym ludziom, nie jest więc możliwa jakakolwiek inna interwencja poza modlitwą. Tylko Pan Bóg wie o nie­bez­pie­czeń­stwie i tylko On może nakłonić rodziców dziecka do zmiany decyzji.

Duchowa Adopcja polega na modlitwie za dziecko i za jego rodziców i nie ma nic wspólnego z czyn­no­ścia­mi prawnymi. Człowiek podejmujący zobowiązanie modlitewne na 9 miesięcy nie zna dziecka, które w sposób duchowy bierze w opiekę, i prawdopodobnie dopiero w niebie się z nim kiedyś spotka. Wystarczy, że o wszystkim wie Bóg i że do Jego dyspozycji oddajemy naszą modlitwę.

Zobowiązania nie są trudne. Polegają na codziennym odmówieniu jednej tajemnicy Różańca św. oraz specjalnej modlitwy, której tekst będzie do pobrania w zakrystii. Wypada dodać jeszcze jakieś osobiste dobre czyny, na przykład: częstą Spowiedź i Komunię św., adorację Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma św., post nadobowiązkowy, walkę z nałogami, pomoc potrzebującym albo dodatkowe modlitwy.

Wielu jest takich ludzi, którzy chcieliby uczynić coś dobrego i mają serce otwarte na potrzeby innych. Duchowa Adopcja daje im wspaniałą możliwość. Osoby chore mają tu też wielkie pole działania. W każdym roku, od 1997 r., w naszej parafii spora grupa ludzi przyjmuje zobowiązania Duchowej Adopcji.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (zwykle 25 marca) mamy co roku okazję dołączyć do grupy ludzi zatroskanych o życie maleńkich dzieci, tych autentycznie najmniejszych i najbardziej bez­bron­nych.

Teksty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Codzienne obowiązki osoby podejmującej Duchową Adopcję (przez 9 miesięcy)

Jedna tajemnica Różańca św.

Modlitwa codzienna Duchowej Adopcji (podana poniżej).

Wypada dodać jeszcze jakieś dobre czyny, na przykład: częstą Spowiedź i Komunię św., adorację Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma św., post nadobowiązkowy, walkę z nałogami, pomoc potrzebującym albo dodatkowe modlitwy.

Tekst przyrzeczenia w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci!

Wiedziony (Wiedziona) pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych postanawiam i przyrzekam,

że od dnia dzisiejszego, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego,

biorę w Duchową Adopcję jedno dziecko,

którego imię jedynie Bogu jest wiadome,

aby przez dziewięć miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia

oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.

Tymi modlitwami będą:

jedna Tajemnica Różańca,

moje dowolne postanowienia,

inna modlitwa:

(Tu odmówimy Modlitwę codzienną).

Modlitwa codzienna Duchowej Adopcji

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi,

która urodziła Cię z miłością,

oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia,

który opiekował się Tobą po urodzeniu,

proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem (adoptowałam),

a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady.

Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę,

aby swoje dziecko pozostawili przy życiu,

które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

ks. Proboszcz

Oaza Dzieci Bożych 1-3 Żukowo 2020