Kurs Alpha

Zapraszamy na Kurs Alpha dla Dorosłych w naszej parafii, który rozpocznie się 14 września 2020 roku oraz na Kurs Alpha dla Młodzieży który zacznie się 15 września 2020 roku.

Po dyskusjach nad tym jak powinna wyglądać Alpha w obecnie trwającej epidemii, podjęliśmy decyzcję o przeprowadzeniu jesiennej edycji online (spotkania w małych grupach) z elementami wspólnych spotkań w kościele.
Z uwagi na to zapraszamy do udziału osoby, które normalnie uczestniczyłyby w spotkaniach na żywo (z Żukowa i okolic).
Mamy nadzieję, że będą równe owocne spotkania, a Pan Bóg mocą Ducha Świętego będzie działał w Waszych sercach.
Kursy odbywać się będą dla dorosłych w poniedziałki w godzinach 19:00-20:30, a dla młodzieży we wtorki w godzinach 18:00-19:30.

Zapisy są dostępne
Dla dorosłych: Wypełnij formularz
Dla młodzieży: Wypełnij formularz

Zaproszenie na Kurs Alpha dla Dorosłych

Zaproszenie na Kurs Alpha dla Młodzieży

KURS ALPHA

Co to jest?
Kurs Alpha to cykl 11 spotkań o Chrześcijaństwie. Ale nie tylko. Alpha to próba spojrzenia na temat wiary z zupełnie innej strony. To wymiana doświadczeń, ciekawi ludzie, zabawa i dyskusje o sprawach, które być może od dawna Cię nurtują.

Kolacja
Każde spotkanie rozpoczyna się kolacją. Co ważne, podczas posiłku nie będziesz czuł się samotnie. Otwartość na drugiego człowieka i życzliwa atmosfera to ważny element tej części spotkania.

Film
Kolejnym punktem programu jest film. To doskonała okazja, by poszerzyć i uporządkować swoją wiedzę, a przy okazji dobrze się bawić. Podczas filmu dowiesz się m.in. czym jest chrześcijaństwo, jaki związek ma z naszym życiem Jezus, jaki sens ma nasze życie.

Dyskusja
Po wykładzie odbywają się spotkania w małych grupach dyskusyjnych. To czas na wypowiedzenie własnych opinii i wątpliwości, wysłuchania zdania innych. Zasada obowiązująca w tej części spotkania to: możesz zapytać o wszystko. Alpha to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne. Spotkanie w grupie to również okazja do poznania bliżej innych ludzi.

Dzień Alpha
W trakcie kursu organizowany jest Dzień Alpha. Wspólny wyjazd to doskonała okazja do poznania nie tylko innych ludzi ale również i siebie.

Alpha w czasie pandemii?

Ta edycja Alpha odbędzie się online, z elementami spotkań w kościele, z uwagi na to zapraszamy do udziały osoby, które normalnie uczestniczyłyby w spotkaniach na żywo (z Żukowa i okolic). Także w tej formie bardzo polecamy i zapraszamy!

Ile kosztuje?
Kurs Alpha jest całkowicie bezpłatny.

Dla kogo?
Kurs Alpha jest dla wszystkich. Każdy jest mile widziany bez względu na wiek, wykształcenie czy przekonania. Możesz przyprowadzić również swoich znajomych.

Terminarz i tematy spotkań dla dorosłych
14.09.2020 – Czy jest w życiu coś więcej?
21.09.2020 – Kim jest Jezus?
28.09.2020 – Dlaczego Jezus umarł?
05.10.2020 – Na czym opiera się nasza wiara?
12.10.2020 – Dlaczego i jak się modlić?
19.10.2020 – Dlaczego i jak czytać Biblię?
26.10.2020 – W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
04.11.2020 – Kim jest Duch Święty? (spotkanie wyjątkowo w środę)
09.11.2020 – Co czyni Duch Święty?
16.11.2020 – Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?
21.11.2020 sobota – DZIEŃ ALPHA
23.11.2020 – Jak najpełniej przeżyć życie?
02.12.2020 – Jak przeciwstawiać się złu? (spotkanie wyjątkowo w środę)
07.12.2020 – Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
14.12.2020 – Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
21.12.2020 – A co z Kościołem?
28.12.2020 – przerwa (okres świąteczny)
04.01.2020 – Wieczór świadectw

Alpha w kontekście katolickim.

„Alpha to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomagają odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Widzę, że przynosi dobre owoce. Spotkania Alphy odpowiadają na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Życzyłbym sobie, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zapoznać się z Kursem Alpha!” (Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski)

Zapisy są dostępne
Dla dorosłych: Wypełnij formularz
Dla młodzieży: Wypełnij formularz