Żywy Różaniec

INTENCJE DLA WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

W PARAFII WNIEBOZIĘCIA NMP W ZUKOWIE NA ROK 2019/2020

Listopad 2019 -  Intencja powszechna: o komunikację i pojednanie.

Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania.

Intencja parafialna: O pokój wieczny dla zmarłych członków Wspólnoty Żywego Różańca

Grudzień 2019 -  Intencja powszechna: za dzieci.

Aby każdy kraj podjął, priorytetowo i zdecydowanie, działania mające na celu polepszenie przyszłości dzieci, szczególnie tych cierpiących.

Intencja parafialna: Aby rodziny zagrożone rozbiciem podjęły trud ratowania małżeństwa i wzrastały
w ofiarnej miłości.

Styczeń 2020 - Intencja ewangelizacyjna: o promocję pokoju na świecie.
Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie.

Intencja parafialna: Aby rodzice potrafili przekazać wiarę swoim dzieciom

Luty 2020 -  Intencja powszechna: o usłyszenie wołania migrantów.
Módlmy się, aby głos braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników, pozbawionych skrupułów, był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.

Intencja parafialna: Aby chorzy, cierpiący i starsi byli otoczeni opieką. Abyśmy potrafili dostrzegać samotnych.

Marzec 2020 - Intencja ewangelizacyjna: za katolików w Chinach.
Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Intencja parafialna: O łaskę wiary dla osób obojętnych na wiarę i Boga oraz zagubienych duchowo.

Kwiecień 2020 - Intencja powszechna: o wyzwolenie od uzależnień.
Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień otrzymały pomoc i były otoczone opieką.

Intencja parafialna: Za członków parafialnej Caritas oraz rozwój dzieł miłosierdzia w naszej parafii

Maj 2020 - Intencja ewangelizacyjna: za diakonów.
Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

Intencja parafialna: O liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii

Czerwiec 2020 - Intencja ewangelizacyjna: o drogę serca.
Módlmy się, aby ci, którzy cierpią odnaleźli swoje drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.

Intencja parafialna: Za dzieci i młodzież, które przystąpiły do sakramentu I Komunii św. i Bierzmowania dobre owoce przyjętych sakramentów

Lipiec 2020 Intencja powszechna: za nasze rodziny.
Módlmy się, aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada.

Intencja parafialna: O rozwój wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii.

Sierpień 2020 - Intencja powszechna: za ludzi morza.
Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz za ich rodziny.

Intencja parafialna: O ducha trzeźwości w rodzinach naszej parafii

Wrzesień 2020 - Intencja powszechna: o szacunek dla zasobów planety.
Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

Intencja parafialna: O rozwój wspólnot w naszej parafii – w ilość i jakość.

Październik 2020 -  Intencja ewangelizacyjna: za misję świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu, w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Intencja parafialna: O błogosławieństwo dla członków Wspólnoty Żywego Różańca.
Listopad 2020 Intencja powszechna: sztuczna inteligencja.
Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.
Intencja parafialna: O łaskę nieba dla zmarłych członków Wspólnoty Żywego Różańca

Oaza Dzieci Bożych 1-3 Żukowo 2020

Krzyż na ul. Polnej odnowiony - testament p. Gienka Młyńskiego