- Gościmy dzisiaj ks. Wiesława Mielewczyka, który miał kilka lat temu w naszej parafii praktykę diakońską a w maju wyjeżdża jako misjonarz do Ameryki Południowej. Ks. Wiesław po Mszach św. będzie kwestował na misje św. w Boliwii przed kościołem.
- Trwa Wielki Post. Jest to czas, w którym w sposób szczególny Kościół zachęca nas do gorliwszej modlitwy, wyrzeczeń i jałmużny.
- Adoracja w kościele św. Jana jest od poniedziałku do piątku od.9.00 do 19.00. W środę modlitwa uwielbienia w godz. 19.00-20.00.
- W liturgii Kościoła:
- Nabożeństwa Wielkopostne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę na godz. 16.00 oraz Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci oraz o godz. 19.30 dla młodzieży i dorosłych (ta droga będzie transmitowana on-line).
- Czwartek - św. Kazimierza, królewicza
- Niedziela za tydzień: Spotkanie Żywego Różańca wraz z nabożeństwem Gorzkich Żali
- W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne: I czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej prowadzona przez zespół Lux Mundi. I Piątek Miesiąca Spowiedź od godz. 15.45. O godz. 16.30 Msza Św. wraz z nabożeństwem do Najśw. Serca Pana Jezusa dla dzieci. W sobotę odwiedzimy chorych z komunią św. od godz. 8.30.
- Z piątku na sobotę nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jana od godz. 20.00. Zakończenie nabożeństwem I Soboty o 6.00. Potem Msza św. o 7.00 w dużym kościele. Zapisy na nocną adorację są telefonicznie nr. 603547047. Zapraszamy na czas nocnego czuwania, także tych, którzy się nie zapisują.
- Wspólnota Gwiazda Betlejemska zaprasza w sobotę na swoje spotkanie od godz. 17.00 w kościele. W programie modlitwa uwielbienia, katecheza, Eucharystia.
5. Spotkania duszpasterskie:
- Dzieci przygotowujący się do I Komunii Św. mają spotkania w kościele wg normalnego grafiku.
- Spotkanie młodzieży starszej „18+ dla Jezusa” w środę o 20.15 w kościele poklasztornym.
- Spotkanie oazowe młodzieży w czwartek o 19.00 w kościele św. Jana. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dołączyć do oazy młodzieżowej.
- Zbiórka dla Ministrantów w poniedziałek o 19:00, Lektorów poniedziałek 19:30 (bardzo proszę zabrać ze sobą korki), a chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 10:00 spotykamy się przed kościołem.
6. Polecam prasę katolicką: nowe numery „Miłujcie się” i „Gościa Niedzielnego”, nasz Parafialny Biuletyn.
Pobierz jako PDF