OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 24 maja 2020

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

22 maja 2020

1. Witamy wszystkich parafian i gości nawiedzających naszą wspólnotę.
  2. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. Trwa uroczystość I Komunii św. w małych grupach. Bardzo proszę o modlitwę w intencji naszych dzieci i ich rodzin. Za tydzień przedostatnia niedziela I Komunii na Mszach św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
    Z uwagi na te wydarzenie Msze św. parafialne i intencje z tych godzin będą odprawiane w kościele św. Jana.
    Będą włączone tam także głośniki a zewnątrz kościoła. Spowiedź wraz z  pokutnym dla dzieci i ich rodzin w sobotę o 9.00.
  4. Wszystkie Msze św. w tygodniu są tylko w dolnym kościele. Msze św. w niedzielę o godz. 10.00 z kościoła św. Jana oraz o 20.00 będą transmitowane przez parafialnego Facebooka. Od  czerwca będziemy transmitować tylko Mszę św. o godz. 10.00. Prosimy zajmować miejsca oznaczone niebieskim symbolem „X”. Osoby mieszkające pod jednym dachem mogą siedzieć obok siebie.
  5. W liturgii Kościoła:
  • Nabożeństwa Majowe codziennie o 17.30 w kościele.
  • Wtorek - św. Filipa Nereusza
  • Środa - ks. Adam Littwitz obchodzi 25 rocznicę święceń kapłańskich. Ponieważ nie może przyjechać w czasie epidemii Z Ukrainy do Polski tym bardziej otoczmy go żarliwą modlitwą
  • W Niedzielę za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich na modlitewne czuwanie organizowane z uwagi na wielkość kościoła wspólnie z górną parafią od godz. 20.00 w kościele Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na plakacie i w biuletynie.

6. Adoracja w kościele św. Jana jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 19.00.

7. Msza św. dla wspólnoty 18+ dla Jezusa o 19.00 w kościele św. Jana. Zapraszamy starszą młodzież: kończących
     szkołę średnią, studentów i pracujących. Oaza Młodzieżowa spotyka się o 19.00 w czwartek kościele św. Jana

8. Nasza szkoła Parafialna św. Franciszka ogłasza zapisy uczniów do klas pierwszych. Informacje na stronie
    szkoły oraz sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.

9. Polecamy prasą katolicką: nowe numery Gościa i Małego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się oraz nasz Parafialny
    Biuletyn. Są wyłożone w przedsionku kościoła.  W zakrystii do nabycia nowy numer Kwartalnika Galilea z płytą
    zawierającą rekolekcje o św. Piotrze w cenie 10 zł oraz album śp. Macieja Kosycarza z najpiękniejszymi ze
    zdjęciami z wszystkich pielgrzymek Jana Pawła II do Gdańska, Gdyni i Sopotu w cenie 45 zł.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Krzyż na ul. Polnej odnowiony - testament p. Gienka Młyńskiego