Zwiedzanie kościoła

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Żukowie wraz z Muzeum Norbertanek Żukowskich otwarty dla zwiedzających w okresie letnim (lipiec-sierpień) :

• wtorek – piątek: w godzinach 9.30 - 17.30
  • w sobotę od 8.00 - 14.00.

W okresie lipiec-sierpień zwiedzanie z przewodnikiem kościoła oraz Muzeum Norbertanek Żukowskich codziennie o 11.00 (nie dotyczy niedziel i poniedziałków oraz świąt kościelnych)
(nie ma w  tym czasie zwiedzania indywidalnego)

Wejście do świątyni i Muzeum od strony cmentarza przykościelnego przez punkt informacji turystycznej!

Ceny biletów

Bilet normalny

8,00 zł

Bilet ulgowy

5,00 zł

Bilet rodzinny w ramach Karty Dużej Rodziny

0,00 zł

Bilet wydawany na kartę mieszkańca Gminy Żukowo oraz Eko-Ambasadora

0,00 zł

Bilety ulgowe i bezpłatne przysługują po okazaniu w kasie stosownych dokumentów.

BILETY BEZPŁATNE

Zwolnienie z opłaty za wstęp przysługuje:

• opiekunom grup szkolnych (1 osoba /10 uczniów);
  • pilotom wycieczek
  • osobom z kartą wielkiej rodziny
  • osobom posiadającym kartę mieszkańca Gminy Żukowo oraz kartę Eko-Ambasadora
    Osoby zwolnione z opłat muszą pobrać bilet bezpłatny w kasie Muzeum.

BILETY ULGOWE

Ulga w opłacie za wstęp przysługują:

1. uczniom szkół systemu oświaty, studentom oraz doktorantom;
  2. nauczycielom: szkół i placówek systemu oświaty, zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich
  3. rencistom i emerytom, kombatantom;
  4. osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami;
  5. posiadaczom Karty Dużej Rodziny
  6. posiadaczom Karty Mieszkańca Żukowa

Dokumentami potwierdzającymi uprawnienie do ulgi w opłacie za wstęp są:

1. legitymacja szkolna;
  2. legitymacja słuchacza, studencka, doktoranta, karta ISIC (International Student Identity Card), Karta Euro 26;
  3. legitymacja nauczyciela wydana przez konsula Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie art. 6 ust. 3 ustawy z dnia20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego;
  4. legitymacja emeryta – rencisty;
  5. legitymacja dokumentująca niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności;
  6. legitymacja służbowa przysługująca nauczycielom: szkół i placówek systemu oświaty, zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich,
  7. zaświadczenie albo legitymacja potwierdzające uprawnienia kombatanckie;
  8. Karta Dużej Rodziny