- Gościmy dzisiaj w naszej parafii kleryka Kacpra Omelańczuka z Gdańskiego Seminarium Duchownego, który skieruje do nas Słowo Boże. Modlimy się dzisiaj o liczne i święte powołania także z naszej parafii. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby naszej gdańskiej uczelnie formującej powołanych do kapłaństwa
- Trwa Wielki Post. Jest to czas, w którym w sposób szczególny Kościół zachęca nas do gorliwszej modlitwy, wyrzeczeń i jałmużny. Nabożeństwa Wielkopostne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę na godz. 16.00 oraz Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci oraz o godz. 19.30 dla młodzieży i dorosłych (ta droga będzie transmitowana on-line).
- Dzisiaj Spotkanie Żywego Różańca wraz z nabożeństwem Gorzkich Żali
- Wchodzimy w nowy etap przygotowań i ulegają zmianie katechezy dla dzieci komunijnych. Dzieci, które mają I Komunię zaplanowaną w sobotę 15 maja o godz. 10.00 przychodzą we wtorek o 16.30; z 15 maja o godz. 12.00 w czwartek o 16.30; a 16 maja o godz. 10.00 w czwartek o 18.45. Proszę, aby z dzieckiem obowiązkowo przyszedł jeden rodzic. Pozostałe grupy w tym tygodniu mają wolne.
- Dzieci przygotowujące się do I Komunii mają swoją pierwszą spowiedź w sobotę (13.03) wg poniższego planu: grupa wtorkowa o godz. 9.30; grupa czwartkowa z godz. 16.30 o godz. 11.00; grupa czwartkowa z godz. 18.45 o godz. 13.00. Pamiętajmy o świątecznym ubiorze. Do spowiedzi są dopuszczone te dzieci, których metryki chrztu zostały dostarczone, pozostałe zostają zawieszone. Do spowiedzi zapraszamy też rodziców i rodzeństwo.
- Adoracja w kościele św. Jana jest od poniedziałku do piątku od.9.00 do 19.00. W środę modlitwa uwielbienia w godz. 19.00-20.00.
- W sobotę przypada 8 rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Pamięajmy o papieżu w swoich modlitwach
- Spotkania duszpasterskie:
- Próba scholii dziecięcej w sobotę o godz. 9.30
- Spotkanie młodzieży starszej „18+ dla Jezusa” w środę o 20.15 w kościele poklasztornym.
- Spotkanie oazowe młodzieży w czwartek o 19.00 w kościele św. Jana. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dołączyć do oazy młodzieżowej.
- Oaza Dzieci Bożych wznawia swoje spotkania w sobotę o 11.00 w kościele poklasztornym
- Zbiórka dla Ministrantów w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej, Lektorów poniedziałek 19:30, a chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 10:00 spotykamy się przed kościołem.
9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i starszej młodzieży. Potrwają one do środy 17 marca. Prowadzić nas będzie w tegorocznych spotkaniach O. Zdzisław Świniarski - sercanin. W dni powszednie nauki jak co roku o godz. 9.00, 18.00 i 20.00.
10. Polecam prasę katolicką: nowe numery „Miłujcie się” i „Gościa Niedzielnego”, specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi w cenie 9 zł oraz nasz Parafialny Biuletyn.
11. Odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: ś.p. Władysław Paczoska z ul. Pod Elżbietowo. Różaniec w poniedziałek i wtorek o 19.00 w kaplicy zakładu pogrzebowego św. Józefa. Pogrzeb w środę o 10.00. Oraz ś.p. Marta Konkol, l. 22; różaniec poniedziałek i wtorek o 19.00 w kościele a pogrzeb środa 12.00.
Pobierz jako PDF