Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP

Msze w niedziele i święta "nakazane":
7:00, 8:30, 10:00,
11:30 (dla rodzin z dziećmi),
13:00 (od września do czerwca), 18:00, 20:00

Msze w dni powszednie:
7:00 (od września do czerwca - dni powszednie oprócz I soboty miesiąca )
18:00;
Msze święte w święta "zniesione": według bieżących ogłoszeń.

Sporadycznie porządek Mszy może ulec zmianie (np. z racji jakiejś uroczystości). Informacje takie są podawane w ogłoszeniach parafialnych, które znajdziesz w naszym Biuletynie parafialnym dostępnym w górnym menu.

Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela (przy rondzie)
Msze w dni powszednie:
7:00 (I sobota miesiąca oraz w lipcu i sierpniu - codziennie od poniedziałku do piątku)
8:00 (od września do czerwca - od poniedziałku do piątku)

Od 2 stycznia 2019 roku kościół św. Jana funkcjonuje w przestrzeni życia parafii jako kościół adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest możliwa we wszystkie dni powszednie (pn-pt) od zakończenia Mszy Św. o godz. 8:00 (czyli od ok. godz. 8:30) do godz. 19:00 (w lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku po zakończeniu Mszy o godz. 7:00).
W każdą środę (oprócz wakacji) adoracja do godziny 20:00 (od godz. 19:00 do godz. 20:00 jest prowadzona modlitwa uwielbienia).
Adoracja całonocna jest z piątku na  pierwszą sobotę miesiąca zakończona Mszą św. o godz. 7.00 oraz nabożeństwem pierwszosobotnim.

Spowiedź Święta: Codziennie na każdej Mszy św.

Msza Święta z liturgią słowa w języku kaszubskim – od września do czerwca zazwyczaj w 2 niedzielę miesiąca o godz. 13.00 (w wakacje o 11.30)

Msza Święta lub nabożeństwo dla osób Chorych, Niepełnosprawnych, Emerytów i Rencistów – 11-go lutego – w Światowy Dzień Chorego” oraz w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych (ogłaszane na bieżąco).

Komunia Św. dla osób chorych na celiakię (“Komunia bezglutenowa”)
Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski informuje, że 347. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski, zezwoliło na udzielanie Komunii św. osobom chorym na celiakię. Dotąd osoby te mogły przyjmować Komunię św. pod postacią wina, obecnie mogą ją przyjmować pod postacią hostii niskoglutenowych wypieczonych zgodnie ze wskazaniami Kongregacji Nauki Wiary. W takie hostie parafie powinny się zaopatrywać w piekarniach hostii mających zatwierdzenie miejscowego biskupa. W naszej parafii należy podejść przed Mszą św. do kapłana i poinformować go o pragnieniu przyjęcia Komunii.

Data odpustu parafialnego: 15 sierpnia

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego (sąsiednia)
w niedziele i święta:
wrzesień – czerwiec: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30
lipiec – sierpień: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00
w dni powszednie: 8.00, 17.00 (lipiec-sierpień: tylko 17.00)
Szczegóły – proszę sprawdzić bezpośrednio na stronie Parafii pw. Miłosierdzia Bożego.