NABOŻEŃSTWA STAŁE

Wieczysta adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie

Od stycznia 2019 roku kościół św. Jana funkcjonuje w przestrzeni życia parafii jako kościół adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest możliwa we wszystkie dni powszednie (pn-pt) od zakończenia Mszy Św. o godz. 8:00 (czyli od ok. godz. 8:30) do godz. 19:00. W każdą środę od godz. 19:00 do godz. 20:00 jest prowadzona modlitwa uwielbienia.

Koronka do Bożego Miłosierdzia - w każdy wtorek o godzinie 17:30

Papieź Franciszek mówił: – Potrzeba dziś miłosierdzia i istotne jest, aby wierni świeccy żyli nim i zanieśli je do różnych sfer społecznych. Naprzód! Przeżywamy czas miłosierdzia, to jest właśnie czas miłosierdzia.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwie koronki do Bożego Miłosierdzia z wysłuchaniem fragmentu z Dzienniczka świętej siostry Faustyny. Zapraszamy do tego aby uczyć się bycia niewolnikiem Bożej Miłości, dla naszych bliźnich.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy - W każdą środę o godz. 17.45 w kościele parafialnym.

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE ROKU LITURGICZNEGO

Wielki Post

Droga Krzyżowa: w każdy piątek o godz. 8.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci, o 19.30 dla młodzieży i dorosłych. Warto pamiętać, że za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: w każdą niedzielę o godz. 16.00.

Nabożeństwo Majowe
Cały maj: w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 17.30 w kościele parafialnym

Nabożeństwo Czerwcowe
Cały czerwiec: codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00

Różaniec - Październik
Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie, przez cały październik na godz. 17:30 do kościoła parafialnego. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17:00 w kościele św. Jana. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy różańcowej.

Nabożeństwo Fatimskie - od 13 maja, co miesiąc do 13 października

Odprawiane w kościele WNMP  – o godz. 19.30 różaniec fatimski, o godz. 20.00 – Msza św. a po niej uroczysta procesja ze świecami.