I Komunia Święta

Przygotowanie do I Komunii św

Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska. Rodzina zawsze była - i nadal pozostaje - tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wielkie sakramenty naszej wiary, poczynając od chrztu świętego. Małżonkowie, którzy dają ludzkie życie swoim dzieciom tu, na ziemi, zapraszają do ich serc (...) Dawcę życia wiecznego.

Św. Jan Paweł II, Łódź, 13 czerwca 1987

Przyjęcie do I Komunii św. odbywa się maju w kilkunastoosobowych grupach. Zazwyczaj jest to trzeci i czwarty weekend maja, a konkretne terminy zależą od ilości zgłoszonych dzieci i są podawane przed wakacjmi, po zamknięciu listy zgłoszeń.

Rodzice zgłaszają dzieci od połowy maja do połowy czerwca (informacja o rozpoczęciu zapisów jest podawana w ogłoszeniach parafialnych) wypełniając kartę zgłoszenia, która jest do pobrania w zakrystii oraz biurze parafialnym po ukazaniu się informacji w ogłoszeniach parafialnych.

Bezpośrenie przygotowanie (katechezy przyparafialne) zaczynają się we wrześniu roku poprzedzającego, a spotkania odbywają się w domu parafialnym lub kościele

Spotkanie dla rodziców raz w miesiącu w kościele. W trakcie przygotowania rodzice jeden raz uczestniczą w jednodniowych rekolekcjach, najczęściej prowadzonych w formie warsztatowej. Terminy są podawane z wyprzedzeniem w ogloszenach parafialnych.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w zakładce "Przygotowanie do I Komunii".