Schola Parafialna “Norbertańska Nutka”

Schola „Norbertańska Nutka”

W naszej parafii mamy dużo wspaniałych dzieci i młodzieży. Do nich wszystkich (i ich Rodziców i Opiekunów) skierowane jest zaproszenie Jezusa „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie! ” - by wciąż lepiej poznawać Go, służyć Mu i odnajdywać swoje miejsce w Kościele. Wspaniałą okazją ku temu jest uczestniczenie w grupach duszpasterskich, które działają w naszej parafii. Zachęcamy rodziców, dziadków, opiekunów, aby swoje dzieci zachęcali do wstąpienia w szeregi w/w grup oraz mobilizowali do gorliwego wypełniania już podjętych obowiązków.

Do scholi parafialnej „Norbertańska Nutka” zapraszamy wszystkich, którzy mają talenty muzyczne i chcą je rozwijać grając lub śpiewając na chwałę Pana Boga. Zapraszamy dzieci i młodzież - śpiewających, grających na instrumentach, ale też chętnych do pomocy technicznej. W scholi śpiewają zarówno przedszkolaki, uczniowie podstawówki, jak i młodzież i osoby dorosłe. Obecnie w scholi gra i śpiewa ok. 40 osób.

Schola w naszej parafii działa już od wielu lat, pod opieką różnych opiekunów i w różnych składach. Obecny skład (który zaczął się formować w 2012 r.) to efekt ostatnich lat grania i śpiewania na chwałę Pana Boga – przede wszystkim podczas niedzielnych Mszy Św. z udziałem dzieci (kiedyś żukowskie 13-stki, obecnie Msze św. o godz. 11:30), ale też podczas wydarzeń parafialnego duszpasterstwa dzieci (dni skupienia, wyjazdy ERM/ODB i scholi, obchody wspomnienia św. Urszuli czy św. Stanisława Kostki, parafialny festyn z okazji Dnia Dziecka itp.). W 2015 roku (dokładnie 14.11.2015) nasza schola uczestniczyła w gdańskiej Cecyliadzie, gdzie otrzymała wyróżnienie za debiut, jednak branie udziału w konkursach czy przeglądach nie jest naszym głównym celem. Najważniejsze jest dla nas uwielbianie śpiewem Boga i wspólne przebywanie :) Osiągnięciem jest to, że coraz lepiej modlimy się śpiewem, grą, tańcem… i wciągamy w to innych.

W normalnym rytmie próby scholi odbywają się w soboty o godz. 9.30 w sali domu parafialnego, a posługa - podczas Mszy Św. niedzielnej o godz. 11:30. W połowie marca została wstrzymana nasza posługa na Mszach Św., ale nadal co tydzień spotykamy się na wspólnych próbach on-line korzystając z transmisji na grupie scholi (Facebook) oraz przez program Zoom.

Nasze zasoby – do pobrania:

- Nasza krótka historia

Krótka historia scholi

- Śpiewnik -nasz śpiewnik stale się rozrasta. Tu dostępna jest wersja doc z lutego 2019:

śpiewnik

- Dla gitarzystów - stale doskonalimy nasze umiejętności. Warto zajrzeć na stronkę gitaradlapoczatkujacych.pl  [ten adres też można podać jako link], a tu można pobrać plik z rozrysowanymi chwytami - do samodzielnej nauki:

akordy