25 września 2020

APEL STAROSTY KARTUSKIEGO DO MIESZKAŃCÓW

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Kartuskiego,

Powiat Kartuski od soboty 26 września zostanie objęty czerwoną strefą w związku z wysoką liczbą zakażeń koronawirusem. Czeka nas trudny czas i to właśnie od nas zależy czy wirus będzie się dalej rozprzestrzeniał.

Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich apeluję do Państwa o przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarnych i nowych obostrzeń obowiązujących w czerwonej strefie:

• obowiązkowe noszenie maseczek lub przyłbic wszędzie w przestrzeni publicznej
  • na weselach i innych imprezach rodzinnych może przebywać 50 osób
  • w Kościołach i miejscach kultu religijnego wewnątrz przebywać może 50% obłożenia budynku, na zewnątrz 150 osób
  • zakaz organizacji kongresów i targów oraz wydarzeń kulturalnych
  • organizacja wydarzeń sportowych bez udziału publiczności
  • w siłowniach, klubach i centrach fitness ograniczenie 1 osoby na 10 m2
  • w restauracjach limit 1 osoby na 4m2
  • w transporcie zbiorowym można przewozić 50 % liczby miejsc siedzących albo 30 % liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50 % siedzących niezajętych.

Ponadto zaleca się częste mycie lub  dezynfekowanie rąk, zachowanie dystansu społecznego i załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną lub pocztową.

Przestrzeganie zaleceń ma na celu ochronę zdrowia i życia nie tylko nas samych, ale naszych rodzin, przyjaciół czy współpracowników. Pamiętając o tym, gorąco apeluję o stosowanie powyższych zaleceń. Bądźmy dojrzali i odpowiedzialni społecznie!

Starosta Kartuski

Bogdan Łapa