1. Zapraszamy wraz OKiS i naszą Gminą na ostatni dzień Norbertańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Stoiska otwarte są od godz. 9:00, a od 15:00 przewidziane są atrakcje na scenie. Jarmark zakończy się o 19:30 pokazem fajerwerków. W Kawiarni Norbertańskiej, u wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas zakupić można świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
2. Dziś na Mszy o 11.30 pobłogosławimy dzieciom przygotowujące się do I Komunii książeczki do nabożeństwa oraz różańce i medaliki, które dzieci przyniosą. Katechezy w tym tygodniu według planu.
3. Wraz ze Scholą Norbertańską zapraszamy dziś na godz. 17:00, na wyjątkowe nabożeństwo ku czci Matki Bożej - Akatyst ku czci Bogarodzicy.
4. W koszu przy chrzcielnicy znajdują się pobłogosławione opłatki na Stół Wigilijny. Składane przy tej okazji ofiary, jak co roku przeznaczymy na wsparcie naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego.
5. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:
- Poniedziałek, 08 grudnia: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; dzień odpustu w Baninie;
- Sobota, 13 grudnia: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
- Niedziela, 14 grudnia: III Niedziela Adwentu - Gaudete;
6. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:
- Zmiana Tajemnic Żywego Różańca: w niedzielę za tydzień po mszy o 13:00;
- Wspólnota młodzieżowa Iuvenes: wtorek, g. 19:00 w Domu św. Norberta na górze;
- Zespół Lux Mundi: wtorek, g. 19:00 w Domu Parafialnym, górna salka.;
- Ruch Rodzin Nazaretańskich: wtorek, po mszy wieczornej w Domu Parafialnym na parterze;
- Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej: środa, g. 19:00 na plebanii;
- Odnowa w Duchu Św.: czwartek, po mszy wieczornej w Domu Parafialnym na parterze;
- Zespół Norbertanki zaprasza chętnych na próby w każdy czwartek o godz. 18.30
- Oaza Młodzieżowa: czwartek, godz. 19:00;
- Schola Dziecięca: sobota, godz. 9.30;
- Oaza Dzieci Bożych: sobota, g. 11:00;
7. Kandydaci do Bierzmowania mają spotkanie 11 grudnia: gr. 1 o 18:00 gr. 2 o 19:00.
8. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe połączone z Renowacją Misji Świętych; rekolekcje wygłosi o. Bogusław Jaworski, Misjonarz Świętej Rodziny; Program rekolekcji jest na stronie oraz tablicy ogłoszeń.
9. Ukazała się publikacja książkowa nt. naszej parafii. Jej autorem jest ks. dr Leszek Jażdżewski, który opisał dzieje duszpasterzy i naszej parafii w okresie zaboru pruskiego. Spotkania z autorem połączone z promocją książki odbędą się w Norbertańskiej kawiarni Społecznej w czwartek, 11 grudnia o godz. 18:30 oraz w niedzielę 14 grudnia o godz. 11:00, Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
10. Trwa opracowanie planu kolędy. Prosimy nowych mieszkańców, a także tych, którzy w minionym roku zmienili miejsca zamieszkania oraz rodziny, które dwa lata lub dłużej nie miały wizyty duszpasterskiej o zgłoszenie chęci przyjęcia kolędy. W tym celu należy do 14.12. wypełnić formularz ze strony Internetowej, lub skontaktować się z nami w godzinach pracy kancelarii. Do Rodzin przyjmujących kolędę rokrocznie, przyjdziemy normalnie, według planu, który opublikujemy po otrzymaniu nowych zgłoszeń.
Pobierz jako PDF