Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania 2023/2024

Od marca młodzież 8 klas postawowych aż do terminu bierz­mowania uczestniczy w każdym tygodniu w katechezie i  Mszy Świętej.

Bierzmowanie jest sakramentem wtajemniczenia chrześcijańskiego, w którym ochrzczeni otrzymują pełnię Ducha Świętego, tak jak Apostołowie otrzymali Go w dzień Pięćdziesiątnicy. Bierzmowanie jest więc dopełnieniem łaski chrztu, daje jej wzrost i pogłębienie, ściślej jednoczy z Chrystusem dzięki Jego Duchowi, głębiej zakorzenia w synostwie Bożym, pomnaża dary Ducha Świętego otrzymane we chrzcie, udoskonala więź z Kościołem, udziela specjalnej mocy Ducha Świętego do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem (por. KKK nr 1303).

Szczęść Boże, kilka informacji.
Po pierwsze odpocznijcie nieco w ferie, aby nabrać sił.
Po drugie znamy termin bierzmowania - 7 maja br. ks. bp Wiesław Szlachetka o godzinie 18:00 udzieli Wam w naszej parafii sakramentu bierzmowania.
Po trzecie z tej racji spotykamy się na modlitwie do Ducha Świętego i próbach w dniach: 4-6 maja o godz. 19:00.
Po czwarte druga tura rekolekcji odbędzie się w terminie: 15-17 marca. (obowiązkowa i najważniejsza część przygotowań, obecni są wszyscy, którzy nie byli na I turze)
Po piąte do naszych spotkań wrócimy po feriach będę podawał szczegóły.
22 lutego - Dekanalne Oratorium Młodych - godzina 19:00
29 lutego - Grupa I - godz. 18:00, grupa II godz. 19:00
07 marca - Grupa III - godz. 18:00, grupa IV godz. 19:00
Po piąte 8-9 marca Zbiórka Żywności - zapisy na grupie lub u ks. Dawida (obowiązkowa część przygotowań)
P.S.
Osoby, które nie były na I turze rekolekcji, zbiórce żywności oraz roznoszeniu prezentów i spotkaniach z naszymi chorymi parafianami, proszę o kontakt ze mną.
Pozdrawiam i błogosławię +
ks. Dawid

Grupa na FB DLA KANDYDATÓW:

WYBÓR PATRONA:

• Chodzi o wybór patrona a nie imienia;

• Jest to sprawa indywidualna dla każdego z Was; należy się kierować kilkoma zasadami:

• Znajomość życiorysu

• Fakt, wzmianka, detal, sposób na życie, który mnie urzekł

• Znajomość daty wspomnienia

• Przeciwskazania:

• Szukanie na siłę, bo mi się podoba

• Święty o mizernym życiorysie

• Święty o imieniu powszechnie uważanym za śmieszne, niewłaściwe

ŚWIADEK BIERZMOWANIA:

• dojrzały chrześcijanin - bierzmowany

• głęboko wierzący

• praktykujący - uczestniczenie w życiu kościoła

• Kościół zaleca aby był to rodzic chrzestny.

• Nie mogą to być rodzice dziecka.

• Nie powinien to być rówieśnik, ani chłopak czy dziewczyna z którą się obecnie "chodzi".

• Powinna być to osoba która jest dla bierzmowanego dużym autorytetem, w kwestiach życia, wiary i moralności.

• Dobrze by było gdyby dla dziewczyny świadkiem była kobieta a dla chłopaka mężczyzna

• Powinno być dla nas czymś oczywistym że osoba którą weźmiemy sobie za świadka będzie się interesowała naszym życiem aby nas podtrzymywać i gdy będzie taka potrzeba to otrzymamy od niej wskazówki, pomoc, uwagi ewentualnie reprymendę, za każdą pomoc należy z miłością podziękować bo to przecież my prosiliśmy tę osobę o to aby za nas poręczyła i świadczyła i pomagała powstawać.

• Zaświadczenie dla świadka bierzmowania do 15 kwietnia

ROZMOWA INDYWIDUALNa

• Treść rozmowy: święty patron; przebieg przygotowań

• O dopuszczeniu decydują: regularność niedzielnych Mszy św., spowiedzi, spotkań;

TUTAJ znajdują się dodatkowe pytania dla osób które zostały powiadomione o konieczności ich zaliczenia